Použitá literatura a odkazy

 • Xaos - real-time fractal zoomer, Honza Hubička, http://www.paru.cas.cz/~hubicka/Xaos/
  Xaos je nejlepší fractal zoomer který jsem viděl. Existuje pro mnoho platforem (Linux svgalib,DOS, OS/2, a další). Součástí programu je také jednoduchý výklad o fraktálech. Pokud jste neviděli, určitě se na Xaos podívejte. Mnoho obrázků v tomto textu pochází právě z Xaosu.

 • CHAOS - Vznik nové vědy, James Gleick, ANDO publishing
  Velmi zdařilý překlad kvalitní knihy zabývající se chaosem. Pozor! Knih s tímto názvem existuje podle mně dostupných informací nejméně pět.

 • Fraktály - úvod, Vít Prudil, http://www.sci.muni.cz/~prudil/fractals/
  Další česky psaný materiál o fraktálech dostupný online. Naleznete zde vysvětlení fraktální dimenze, základní typy fraktálů a další.

 • Sci.fractals frequently asked questions, Ermel Stepp, http://www.lib.ox.ac.uk/internet/news/faq/archive/fractal-faq.html
  Často kladené otázky a odpovědi diskusní usenetové skupiny sci.fractals. Zde naleznete velké množství odkazů na ineternet.

 • CHAOS; an introduction to dynamical systems, K. T. Alligood - T. D. Sauer - J. A. Yorke, Springer Inc.
  Toto je jedna z nejlepších knih o chaosu které jsem viděl. Naleznete zde opravdu veliké množství věcí a k jejímu čtení nemusíte mít vystudovaný MatFyz. (STK: A 342071)

 • DYNAMICS: Numerical explorations, H. E. Nusse - J. A. Yorke, Springer Inc.
  Součástí je program Dynamics 2 pro DOS a Unixové systémy (X11R6) na kterém je ukázáno chování dynamických systémů na mnoha příkladech. (STK: A 34622)

 • Coping with chaos, E. Ott - T. Sauer - J. A. Yorke., John Wiley and Sons Inc.
  Tato kniha vysvětluje do hloubky chování chaotických systémů. (STK: B 12283)


1 U některých tištěných knih naleznete v závorce signaturu knihy ve Státní technické knihovně v Praze.